Svjetski kup: Šifrin slavila i u superveleslalomu

Američka skijašica Mikaela Šifrin načinila je još jedan korak ka osvajanju velikog kristalnog globusa u Svjetskom kupu.

Mikaela Šifrin

Šifrin je poslije pobjede u spustu u petak, slavila i u današnjem superveleslalomu koji je održan u bugarskom Banskom.

To je njen šesti trijumf ove sezone, ukupno 66. u karijeri.

Na drugom mjestu završila je Italijanka Marta Basino, dok je treća bila Švajcarkinja Lara Gut.

Šifrin je ubjedljivo vodeća u generalnom plasmanu sa 1225 bodova, a slijede je Federika Brinjone sa 855 i Petra Vlhova sa 830.

Takmičenje za dame u Svjetskom kupu nastavlja se narednog vikenda u ruskom skijalištu Roza Hutor, kada su na programu trke spusta i superveleslaloma.