Srijeda, 24 Aprila, 2024

Svjetski kup: Fojc najbolji na spustu u Vengenu

Beat Fojc (32), slavni švajcarski skijaš, trijumfovao je na čuvenoj stazi u Vengenu u spustu, u okviru Svjetskog kupa.

Fojc, Foto: Atastars.rs

Olimpijski vicešampion u superveleslalomu je u Vengenu pred domaćim navijačima pobijedio ispred Italijana Dominika Parisa, koji je imao 29 stotinki zaostatka. Treći je bio Njemac Tomas Dresen sa 31 stotinkom lošijim vremenom od Fojca.

Za pobjednika je ovo 13. slavlje karijere na trkama Svjetskog kupa, a treće u Vengenu, gdje je prošle godine bio drugi.

U disciplini spust Fojc je dva puta osvajao Svjetski kup, trenutno je prvi u poretku spustaša ove sezone, a prvak svijeta u spustu bio je 2017. u Sent Moricu.