Sutjeska slavi petu titulu, Budućnost porazom od Dečića predala krunu

Poslije dvije godine dominacije Budućnosti, titula prvaka Crne Gore vraća se u Nikšić.

Sutjeska je četiri kola prije kraja sezone osigurala peti naslov šampiona države i na taj način se izjednačila sa velikim rivalom sa stadiona pod Goricom.

Ekipa Milije Savovića je danas pokazala zašto je šampion. Rutinskom pobjedom 3:0 na terenu Iskre osvojila je tri boda i uz poraz Budućnosti kod kuće od Dečića 2:1 i matematički osigurala tron.

Četiri kola prije kraja nikšićki tim ima nedostižnih 14 bodova prednosti u odnosu na jedinog rivala u borbi za titulu.

Na stadionu Braće Velašević pobjedu Sutjeske najavio je Bubanja, da bi je u nastavku potvrdili Nikač i Vučić.

Budućnost je vodila protiv Dečiča autogolom Drešaja, ali je pred kraj prvog dijela Fatos Bećiraj dao sjajan gol klubu u kojem se igrački afirmisao, dok je u nastavku Aleksa Marušić kompletirao preokret.

Dečić se sa današnja tri boda učvrstio na trećem mjestu sa pet bodova više od Iskre.

Važne bodove osvojila je Zeta, koja je golom Ukrajinca Zahorulka savladala Podgoricu i prišla današnjem rivalu samo na bod u borbi za opstanak.

Mornar se udaljio od zone baraža pobjedom na terenu Jezera 2:1, dok se Rudar nada opstanku bez plej auta nakon trijumfa nad Petrovcem 1:0.

TELEKOM PRVA LIGA, 32. KOLO

RUDAR – PETROVAC 1:0
Gašević 45.

JEZERO – MORNAR 1:2
Faust 37 – Ćetković 6, Vujačić (penal) 17.

ZETA – PODGORICA 1:0
Zahorulko 41.

ISKRA – SUTJESKA 0:3
Bubanja 29, Nikač 69, Vučić 79.

BUDUĆNOST – DEČIĆ 1:2
Drešaj (a.g) 25. – Bećiraj 43, Marušić 68.

TABELA: SUTJESKA 74, BUDUĆNOST 60, DEČIĆ 50, ISKRA 45, PETROVAC 42, MORNAR 41, JEZERO 38, RUDAR 35, PODGORICA 27, ZETA 26.

Tok mečeva

85′- Budućnost pokušava da makar izjednači, ali su zasad neuspješni napadi “plavih”.

68′-GOOOLL! Šok za domaće, pogodak Alekse Marušića za 1:2.

61′- Dinamično se igra u nastavku, ali nema promjene rezultata.

46′- Nastavljen je susret pod Goricom. Nakon 45 minuta Budućnost-Dečić 1:1.

Rutinska pobjeda Sutjeske na terenu Iskre 3:0. Ako Budućnost ne uspije da u nastavku meča savlada Dečić, titula će i zvanično otići na stadion kraj Bistrice.

43′-GOOOL! Efektan pogodak Fatosa Bećiraja. Sa oko 20 metara je zatresao mrežu Budućnosti za 1:1.

79′-GOOOOL! Sve je riješeno u Danilovgradu. Pogodak Marka Vučića za 0:3.

25′-GOOOLL! Prednost za Budućnost protiv Dečića. Udarac Miloševića odbio je golman Tuzana, a lopta je pogodila Drešaja od kojeg se odbila u mrežu.

69′-GOOOOL! Nikšićani su udvostručili prednost u Danilovgradu. Brza akcija i gol Darka Nikača.

46′- Nastavljen je susret Iskra-Sutjeska, dok je lopta krenula sa centra na duelu Budućnosti i Dečića. Ako Nikšićani sačuvaju prednost u Danilovgradu, podgorički “plavi” moraju da savladaju Tuzane, kako ekipa Milije Savovića već večeras ne bi proslavila titulu.

Pobjeda Zete nad Podgoricom 1:0. Ekipa sa Trešnjice sada ima samo bod manje od direktnog rivala u borbi za opstanak.

Sutjeska vodi nakon 45 minuta u Danilovgradu golom Bubanje.

29′-GOOOLL! Sjajna kontra Sutjeske, nesebičan je bio Darko Nikač, a rutinski je mrežu Iskre pogodio Vladan Bubanja.

25′- Bez promjene rezultata u Danilovgradu, dok Zeta čuva minimalnu prednost protiv Podgorice.

1′- Počeo je susret Iskra – Sutjeska, kao i drugi dio susreta između Zete i Podgorice.

Mornar je savladao Jezero u Beranama 2:1, dok je Rudar slavio protiv Petrovca – 1:0.

Poluvrijeme na Trešnjici: Zeta vodi protiv Podgorice 1:0.

41′ GOOOL! Zeta vodi protiv Podgorice u derbiju začelja. Pogodio je Ukrajinac Zahorulko.

Mornar ima igrača manje posljednjih desetak minuta duela sa Jezerom. Isključen je Cvijović.

54′ Jezero je promašilo penal u duelu sa Mornarom. Prečku je pogodio Faust.

1′ Počeo je meč Zeta – Podgorica, počelo je i drugo poluvrijeme u Pljevljima i Beranama.

Poluvrijeme: Rudar – Petrovac 1:0, Jezero – Mornar 1:2.

45′ GOOOL! Rudar vodi protiv Petrovca – pogodio je Gašević.

37′ GOOOL! Opet u Berana, ali sada u mreži Mornara. Strijelac je Faust za 2:1.

17′ GOOOL! Mornar ima dva gola prednosti u Beranama – 2:0. Sada je pogodio Vujačić iz penala.

6′ GOOOL! Mornar je poveo protiv Jezera. Evrogol je postigao Ćetkovića sa više od 35 metara.

1′ Od 16 sati su počeli mečevi Rudar – Petrovac i Jezero – Mornar.