Utorak, 19 Marta, 2024

Sutjeska ostaje lider poslije pokera u Pljevljima

Fudbaleri Sutjeske ostaće lideri i nakon 25. kola Meridianbet 1. CFL jer su u Pljevljima lako izašli na kraj s Rudarom – 4:1.

Aktuelni šampion ima pet bodova i dva meča više od Budućnosti, koja od 18 sati dočekuje Jedinstvo.

Sutjeska je pod Golubinjom povela u devetom minutu kada je Dragan Grivić izveo slobodan udarac, a lopta zakačila nekog od igrača Rudara i završila u mreži. Na 2:0 povisio je Novica Eraković iz jedanaesterđa dosuđenog zbog faula nad Vukom Strikovićem.

Rudar je smanjio tek što je počelo drugo poluvrijeme, preko Velizara Janketića koji je ušao u 43, imao je domaćin šansu i za izjednačenje, ali je nada u iznenađenje otišla u 79. kada je Dušan Vuković glavom pogodio za 3:1.

U posljednjem minutu regularnog toka u strijelce se upisao i Marko Vučić.

Petrovac je u Baru nanio prvi poraz Mornaru u 2023. godini. Strijelac jedinog pogotka bio je Rodrugo Faust u 80. minutu.

Osim duela Budućnosti i Jedinstva, u 18 sati počinje meč Dečić – Arsenal. Sjutra od 14 časova igraće Iskra – Jezero.