Sutjeska izgubila od Linfilda i u Belfastu

Fudbaleri Sutjeske završili su učešće na međunarodnoj sceni – Nikšićani su u revanšu 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope izgubili od Linfilda sa 3:2.

Šampion Sjeverne Irske slavio je i u prvom međusobnom susretu u Podgorici (2:1) i zasluženo izborio plej-of rundu.

Sutjeska je loše otvorila duel u Belfastu i već u ranoj fazi meča primila gol – Staford je u 7. minutu matirao Giljena.

Ipak, Sutjeska je uzvratila nedugo zatim preko Božovića, ali taj rezultat bio je na snazi tek tri minuta pošto je Lejveri vratio vođstvo domaćoj ekipi.

U finišu prvog poluvremena Nikšićani su ostali sa desetoricom zbog isključenja Šofranca.

To nije obeshrabrilo Sutjesku koja u 61. minutu dolazi do novog izjednačenja. Božović je, kao i kod prvog gola, iskoristio asistenciju Kojaševića.

Nažalost, puleni Nikole Rakojevića nijesu imali snage za potpuni preokret. Konačnih 3:2 postavio je Klark u 76. minutu.

Linfild će u plej-of rundi igrati protiv Karabaga.