Srbija je nakon mnogo muka, čak i sreće, prošla takmičenje po grupama na olimpijskom turniru, a iz Pariza se vraća sa trećim uzastopnim olimpijskim zlatom.
Srbija je u finalu Olimpijskih igara ubjedljivo, ne toliko rezultatski, pobijedila Hrvatsku sa 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3), a do trijuma je stigla odličnom odbranom i gotovo perfektnom realizacijom igrača više.
Hrvatska je povela sa 1:0, Srbija brzo preokrenula na 2:1 i potom je na 2;2 izjednačio iskusni Jerko Marinić Kragić i to je bilo sve od Hrvatske u finalu.
Izabranici Uroša Stevanovića su vrlo brzo poveli 5:2, potom 7:3, pa je morao da reaguje Ivoca Tucak izmjenom golmana i u bazen je ušao Toni Popadić, ali ni to nije pomoglo.
Hrvatska je na trenutak smanjila na 7:5, ali je Nikola Dedović postigao sedmi gol za Srbiju iz isto toliko puta prednosti igrača više (8:5).
U trećoj četvrtini u drugom napadu Srbija ponovo dobija igrača više, ali nakon nepreciznog šuta Marka Ćuka prvi put nije iskoristila prednost u bazenu iz osmog pokušaja.
Za to vrijeme Hrvatska čak pet od devet takvih situacija nije realizovala, a sve je to kaznio golom Viktor Rašović za 9:5.
Meč je konačno odlučen nakon gola Radomira Drašovića za 10:6 sredinom treće četvrtine. Hrvati su očekivali kraj napada, krenuli prema golu Srbije, zaboravili Drašovića koji je potpuno neometan šutirao na gol Popadića i stavio tačku na nade izabranika Ivice Tucka.
I dok su za to vrijeme hrvatski golmani imali svega tri odbrane Radoslav Filipović ih je sakupio čak 10.
Koliko je Hrvatska bila pogubljena najbolje govori podatak da je i u narednoj akciji Srbije ostavljen jedan srpski reprezentativac, pa je Dušan Mandić potpuno neometan šutirao sa šest metara i lako savladao Popadića.
U posljednjih osam minuta meča ušlo se sa 8:5 za Srbiju i finale je bilo odlučeno, pošto Hrvatska nije imala ni snage, ni vjere da je preokret moguć.
I pored svih loših odluka u napadu Hrvatskoj se ukazala prilika da finiš učini dramatičnim, ali je nastavila da griješi.
Imala je selekcija svjetskog šampiona zaostatak od 11:9, ali je Marko Žuvela u situaciji sa igračem više izgubio loptu i nade, a ni vremena za preokret više nije bilo.
Ni naredni napad nije realizovala Hrvatska, a sve je kaznio Nikola Dedović i zapečatio sudbinu Hrvatske u ovom finalu na 3.13 prije kraja.
Srbija je tako u Parizu, nakon Rio de Žaneira i Tokija treću put uzastopno postala olimpijski šampion.
Prije Srbije to su uspjeli još samo Velika Britanijama na igrama 1908. u Londonu, potom 1912. u Stokholmu i na kraju u Antverpenu 1920. godine.
Mađarska je het-trik ostvarila u Sidneju 2000. godine, potom četiri godine kasnije u Atini i na kraju u Pekingu 2008.
Ocekujemo prvo dolazak kod porfirija na blagoslov
Pa kod picoustog na cestitku i govor pa na balkom uz pjesmu posrpkinje svetosavske frulasice danice crbogorcevic veseli se srpski rode
Ako 2 gejića bivsa pijandurova apostola mickey i jadov ponovo budu cestitali danas da se raspisu vanredni izbori i da sanjima i svetosavcima raskinemo vise
Piiii
Opet svetosavcine
BRAVOOOOOOO. NEK CRKNU DUŠMANI OD ZAVISTI