Utorak, 23 Aprila, 2024

Srbija odbranila olimpijsko zlato

Izabranici Dejana Savića pobijedili su u finalu Igara Grčku 13:10 i najbolji mogući način oprostila se generacija koja je dominirala svjetskim vaterpolom

Vaterpolisti Srbije odbranili su zlatnu olimpijsku medalju.

Izabranici Dejana Savića pobijedili su u finalu Igara Grčku 13:10 i najbolji mogući način oprostila se generacija koja je dominirala svjetskim vaterpolom, s obzirom da je za sedam reprezentativaca ovo bio posljednji meč u kapici sa državnim grbom.

Srbija je bolje počela meč, imala 6:3 nakon prve četvrtine, ali su “heleni” odigrali odlično nakon toga.

Uspjeli su da izjednače na 7:7, a potom prate “delfine”, koji su konstantno vodili.

Meč je prelomljen u posljednjoj četvrtini, kada je kod rezultata 10:10 Srbija dala tri gola u nizu i obezbijedila pobjedu.

Po tri gola dali su Andrija Prlainović, Dušan Mandić i Nikola Jakšić.

U grčkoj selekciji po dva pogotka Vlahopulosa, Funtulisa i Skumpakisa.

Bronza je pripala Mađarima, koji su pobijedili Španiju 9:5.