Srijeda, 24 Aprila, 2024

Spektakl u Premijer ligi: Čelsi nadoknadio dva gola minusa i uzeo bod protiv Liverpula

Obje ekipe imaju milion problema, ali je na Stamford bridžu večeras sve prštalo. Na kraju je viđen remi (2:2) kojem se najviše obradovala treća strana - Mančester siti

Početak 2022. godine u Premijer ligi i odmah spektakl gdje su akteri bili Čelsi i Liverpul.

Obje ekipe imaju ”milion” problema, ali je na ”Stamford bridžu” večeras sve prštalo. Na kraju je viđen remi (2:2) kojem se najviše obradovala treća strana – Mančester siti.

Liverpul, koji je zbog koronavirusa bio bez trenera Jirgena Klopa i nekoliko standardnih prvotimaca, imao je dva gola prednosti, nakon 25 minuta igre (pogodak Sadija Manea, pa Mohameda Salaha), ali je u samo tri minuta finiša prvog poluvremena uprskao sve.

Tačnije, ”plavci” su našli način da prevaziđu krizu – prvo je u 42. iz maestralnog voleja smanjio Mateo Kovačić, a u sudijskoj nadoknadi je put do mreže našao i Kristijan Pulišić.

Četiri gola i desetak šansi na obje strane – prvo poluvrijeme je ponudilo sve, ali ni nastavak nije razočarao.

Falilo je samo pogodaka, a moglo je da ih bude u gotovo svakom napadu na obje strane.

Na kraju, profitirao je lider Siti – koji je juče savladao Arsenal – pa sada ima 10 bodova više od Čelsija, a 11 od Liverpula.

Velikan sa ”Enfilda” ima i utakmicu manje…