Spektakl u finalu Kopa Amerika: Argentina nakon penal drame zakazala klasik protiv Brazila

Gaučosi su nakon penal drame eliminisali Kolumbiju. Poslije 120 minuta bilo je 1:1, da bi sa 3:2 poslije jedanaesteraca Mesi i drugovi izborili veliko finale

Argentina će igrati protiv Brazila u finalu Kopa Amerika.

”Gaučosi” su nakon penal drame eliminisali Kolumbiju.

Poslije 120 minuta bilo je 1:1, da bi sa 3:2 poslije jedanaesteraca Mesi i drugovi izborili veliko finale.

Argentina je povela već u šestom minutu poslije kombinacije Mesija i Lautara Martinesa,koji je dao gol.

Pola sata prije kraja Dijaz je izjednačio, a rezultat se potom nije mijenjao u sljedećih 60 minuta igre.

Slabo su šutirali penale Kolumbijci, promašili su čak tri od pet, da bi na kraju Lautaro ovjerio trijumf “gaučosa”.

Za Argentinu će ovo biti peto finale Kopa Amerika u 21. vijeku.

Prethodna četiri su gubili, a sada će predvođeni Lionelom Mesijem pokušati da sruše negativnu tradiciju.

Finale je u noći između subote i nedjelje od dva sata po našem vremena u Rio de Žaneiru.