Spektakl na Etihadu: Sedam golova, Real juri gol minusa u revanšu

Već u drugom minutu De Brujne pogodio je za 1:0, a Žesus u 11. duplirao vođstvo. Propustili su potom domaći dvije velike šanse da uvećaju vođstvo, pa je stigla kazna. Karim Benzema je pokazao zašto igra u životnoj formi i iz voleja poentirao

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Real Madrid rezultatom u 4:3 (2:1) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Već u drugom minutu De Brujne pogodio je za 1:0, a Žesus u 11. duplirao vođstvo.

Propustili su potom domaći dvije velike šanse da uvećaju vođstvo, pa je stigla kazna. Karim Benzema je pokazao zašto igra u životnoj formi i iz voleja poentirao.

Na početku nastavka ofanziva Sitija, stativa Mareza, pa pogodak Fodena za 3:1. Samo dva minuta kasnije Vinisijus je pobjegao Fernandinju, pretrčao više od polovine terena i smanjio zaostatak.

Do kraja je Siti imao loptu više u nogama, a poslije majstorije Silve vratio je dva gola prednosti.

Ipak, opet je Real našao način da uzvrati udarac. Laport je igrao rukom i skrivio penal iz kojeg je Benzema postavio konačan rezultat na efektan način, popularnom “panenkom”.