Španija prejaka, ”crvene” eliminisane u osmini finala Eurobasketa

Crnogorske košarkašice su plasmanom u osminu finala Eurobasketa ispunile cilj, ali dalje nisu mogle.

Izabranice Jelene Škerović su eliminisane od domaćina Španije, koja je u Valensiji slavila ubjedljivo – bilo je 78:51.

Naša selekcija je vodila 3:2 i 8:6, a nakon toga je sve bilo u znaku “crvene furije” koja je početkom druge četvrtine stigla do dvocifrene razlike. Nakon 20 minuta igre imala je i plus 18 (45:27).

U drugom poluvremenu je brzo postalo jasno da od preokreta nema ništa, jer je Španija pobjegla na 20 i više poena prednosti i tu razliku bez problema održavala…

Tri igračice su u našem timu upisale po 10 pogodaka – Jelena Dubljević, Markiša Getling i Milica Jovanović.

Crna Gora je u grupi savladala Grčku, a poražena je u mečevima sa Italijom i Srbijom.

Španija je tako zakazala četvrtfinalni duel sa Srbijom.