SP RUKOMET Španija u neviđenoj drami savladala Norvešku, Danska pregazila Mađarsku

Selekcije Španije i Danske izborile su polufinale Svjetskog prvenstva u rukometu. Španci su bili bolje od Norveške, dok su Danci lako eliminisali Mađarsku.

Nevjerovatna utakmica i pobjeda Španije nad Norveškom 35:34, nakon četiri produžetka i 80 minuta za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva. Na kraju je zicer Norvežaninu Bertoldu  “skinuo” golman de Vargas i stavio tačku na veliku dramu.

Prethodno je Danijel Dujšebajev golom sa devet metara donio Špancima gol prednosti.

Imala je Norveška šansu da dobije u 60 minuta, ali je izgubila loptu, pa je Španija u posljednjoj sekundi izjednačila.

Slična situacija na drugoj strani pri kraju drugog produžetka – jeftino su prodali loptu Španci i dozvolili Norvežanima da ostanu u borbi za pobjedu. Na kraju je golman “furije” izrastao u junaka velikog trijumfa. Kada su golovi u pitanju, osam golova Aleksa Dušejbajeva, sedam je dao Fernandes. U skandinavskoj selekciji devet pogodaka Bjornsena, osam je dao Bartold.

Danci su odigrali sjajno i sa pola snage savladali Mađarsku 40:23.

Sve je bilo odlučeno do poluvremena – vodili su Skandinavci 21:12 nakon pola sata i potom rutinski priveli meč kraju.

Gidsel je dao devet, a Pitlik sedam golova, dok je u mađarskom timu pet pogodaka postigao Lekai.

U ostalim četvrtfinalima sastaju se Francuska i Njemačka, odnosno Švedska i Egipat.