Utorak, 23 Aprila, 2024

Sokolići se revanširali Albaniji

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Albaniju u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.

,,Sokoli“ su na stadionu ,,Ljoro Borići“ su Skadru pružili dobru partiju i zaslužeo došli do pobjede – 3:2.
Do vođstva su došli u 36. minutu, poslije dobre akcije Milana Roganovića i Alekse Ćetkovića, koju je u gol pretvorio Dragan Miranović.

Nakon sedam minuta igre u nastavku, Crna Gora je udvostručila vođstvo. Lazar Stanišić je centrirao sa desne strane, a njegov imenjak Knežević bio na pravom mjestu.

Desetak minuta kasnije Albanija je smanjila zaostatak pogotkom Kevina Škurtija iz sumnjivog jedanaesterca, ali su ,,sokoli“ odgovorili na pravi način u 78. minutu. Prelijepi gol postigao je Danijel Nikolić, lob udarcem sa četrdesetak metara savladao je itrčalog čuvara mreže domaćina.

Konačan rezultat postavio je u 79. minutu Rok Toma, koji je iskoristio lošu intervenciju golmana ,,sokola“ Šabana Kolića.

– Odigrali smo veoma dobru utakmicu i potpuno zasluženo došli do pobjede. Za razliku od prve utakmice, ovog puta je dobru igru ispratio i rezultat. Raduje što smo u tri dana odigrali dva kvalitetna meča, možemo biti zadovoljni viđenim u ovom dvomeču, kazao je selektor Slobodan Drašković.