Srijeda, 24 Aprila, 2024

SMS donio bod Laciju, pobjede Kaljarija i Verone

Pregršt uzbuđenja na rimskom Olimpiku, u meču 20. runde Serije A – Lacio, iako favorizovan, izborio je samo bod u susretu sa Empolijem (3:3).

Sjajan početak utakmice za goste – golovima Bajramija i Žurkovskog, Empoli je šokirao “nebo-plave”.

Ipak, vrlo brzo je Imobile prepolovio zaostatak.

Izjednačenje Laciju u 66. minutu donio je Milinković-Savić, da bi Di Frančesko desetak minuta kasnije utišao navijače kluba iz Rima.

Empoli je tri minuta prije kraja preživio penal Imobilea, ali je u sudijskom dodatku Milinković-Savić rastužio ekipu iz Toskane koja je bila nadomak sjajnog rezultata.

Kompetan meč za Lacio odigrao je naš reprezentativac Adam Marušić.

Kaljari je preokretom na Ferarisu pobijedio Sampdoriju 2:1, a identičnim rezultatom Verona je slavila na terenu Specije.