Četvrtak, 25 Jula, 2024

Slovačka i Rumunija na vrhu tabele u grupi E

Slovačka je pobjedu obezbjedila već u prvom poluvremenu i stečenu prednost sačuvala do kraja utakmice, za konačnih 1:0.

Prvo veliko iznenađenje na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj priredila je selekcija Slovačke koja je savladala Belgiju u drugoj utakmici grupe E.

Nakon što su Slovaci i Rumuni pobjedama počeli su takmičenje u grupi E imamo potpuno neočekivan plasman na tabeli, pošto su na vrhu sa tri boda ove dvije selekcije, dok su favorizovani Belgijanci i Ukrajinci bez bodova.

Pobjednika je odlučio pogodak Ivana Šranca, već u sedmom minutu utakmice, a Belgijanci su pokušavali da izjednače, ali ih je u tome u dva navrata spriječio VAR.

Belgija je postigla dva gola, ali ih je sudija, nakon konsultacija sa VAR sobom, opravdano poništio.

Oba poništena gola za Belgiju postigao je Romelu Lukaku, ali je večeras bio baš nesrećan nakon pregleda snimaka situacija.

Lukaku je na Svjetskom prvenstvu promašivao nevjerovatne prilile, a sada na Evropskom šampionatu njegove pogotke je dva puta poništio VAR.

Napadač Belgije je prvo u 56. minutu propustio još jednu šansu, a samo nekoliko sekundi kasnije zatresao je mrežu, ali se nakon pregleda snimka u VAR sobi pokazalo da je bio u ofsajdu.

U finišu utakmice ponovo je razočarenje Belgijancima stiglo iz VAR sobe.

Lukaku je u 87. minutu postigao još jedan pogodak iz nedozvoljene pozicije, a VAR je bio neumoljiv.

Rumunije je ranije u Minhenu savladala Ukrajinu 3:0, golovima Nikolaea Stanćiua u 29, Razvana Marina u 53. i Denisa Draguša u 57. minutu.

Za 21 sat zakazan je duel D grupe, između Austrije i Francuske, u Dizeldorfu.

U toj grupi Holandija je juče u Hamburgu savladala Poljsku 2:1.