Skandal u finalu afričke LŠ: Vidad se povukao sa terena, Esperanca osvojila (VIDEO)

Esperanca iz Tunisa osvojila je afričku Ligu šampiona nakon što je u revanšu pred svojim navijačima pobijedila marokanski Vidad sa 1:0.

Prva utakmica u Maroku u kojoj je Vidad bio domaćin završena je rezultatom 1:1 i imala je dosta kontroverzi zbog lošeg suđenja.

Jedini gol na meču postigao je Belaili u 41. minuti, ali Marokanci su u 62. minuti napustili teren jer im je poništen pogodak. Tačnije, odbili su da igraju, a kasnije je Esperanca proglašena šampionom Afrike.

Marokanskoj ekipi je poništen pogodak za 1:1, mnogi kažu čist, ali VAR nije radio na stadionu i sudija nije mogao da provjeri situaciju ponovo.

Ovaj meč obilježile su razne nesportske situacije, a bilo je i fizičkih obračuna na putu do svlačionica.