Crnogorski trener Nebojša Jovović imao je sjajan debi na klupi katarskog velikana Al Ahlija upisavši pobjedu protiv Vakre od 6:0 u tamošnjem Kupu.

Četrdesetpetogodišnji Podgoričanin otvorio je novu stranicu klupske istorije samo desetak dana nakon što je stigao u Dohu. Od kada je fudbal krenuo da se igra profesionalno u Kataru, dakle od 2004. godine, ,,zeleno-bijeli“ nijesu odigrali utakmicu u kojoj su protivniku dali šest golova, a da su sačuvali mrežu. Bilo je trijumfa tipa 6:2, 5:1, 5:0, ali nikada ranije ekipa nije slavila rezultatom kao na početku Jovovićevog mandata.

Naš stručnjak je tako više nego uspješno započeo misiju u zemlji koja je domaćin narednog Mundijala. Meč je bio riješen već na poluvremenu kada je Ahli vodio 2:0, dok je u nastavku dotukao protivnika koji je pred gostovanje na Al-Šamal stadionu vezao šest duela bez poraza.

Jedan gol postigao je katarski fudbaler Faid, a sve ostale stranci – dva puta se u strijelce upisao Urugvajac – Hernandez, isti učinak imao je i Paragvajac – Perez, a pobjedu je upotpunio marokanski vezista – El Zar, inače kapiten tima.

Al Ahli je prvi na tabeli u grupi A jednog od nacionalnih Kupova, gdje se takmiči šest klubova – Jovovićevi izabranici imaju 12 bodova iz pet kola, dok je druga Vakra sa četiri boda manja. Slijede Al Sad kojeg predvodi legendarni Španac i dugogodišnji kapiten Barselone – Ćavi, te Al Rajan, Um Salal i Al Šahanija.

Jovović je veliko ime u Arapskom svijetu, gdje je osvojio pet trofeja u tri različite zemlje – sa jordanskim Fejsalijem ima triplu krunu, sa Šortom titulu u Iraku, a sa Sfaksijenom pehar Kupa u Tunisu.

Vodio je afričkog velikana – Zamalek iz Kaira, kao i Hadžer iz Saudijske Arabije.

U velikom stilu započeo je i priču u Kataru…