Siti ponizio Junajted, Haland i Foden postigli po tri gola

Haland i Foden su po tri puta pogađali suparničku mrežu

Fudbaleri Mančester sitija ponizili su gradskog rivala Mančester junajted, rezultatom 6:3 (4:0), u derbiju devetog kola engleske Premijer lige. Pritom, Haland i Foden su po tri puta pogađali suparničku mrežu.

“Građani” su poveli u 8. minutu preko Fodena, a do kraja prvog dijela vidjeli smo još tri gola u mreži ‘đavola’.

Potom je na scenu stupio Erling Haland, koji je postigao dva pogotka u svega četiri minuta razmaka. U samom finišu prvog dijela, Foden se i drugi put upisao u strijelce.

U nastavku je Junajted uspio da smanji u 54. minutu preko Entonija, ali samo na kratko. Haland je kroz 10 minuta povećao na 5:1, a potom je het-trik upisao i Foden u 72. minutu.

Do kraja smo vidjeli dva gola Marsijala, od čega jedan iz penala u sudijskoj nadoknadi.