Serija A: Šou Muse Baroua, totalna nemoć Lacija u Bolonji

Sedam dana nakon velike pobjede u rimskom derbiju Lacio je potpuno podbacio i napravio korak unazad.

”Nebesko-plavi” su nadigrani u Bolonji, pa je ubjedljiv poraz bio neminovan – domaćin je pobijedio čak 3:0.

Dva rana gola, u 14. i 17. minutu, usmjerili su utakmicu onako kako želi Siniša Mihajlović.

Prvo je Musa Barou postigao evrogol, a onda je upisao i dvije asistencije – prvo iz kornera kada je pogodio Belgijanac Artur Tit, onda i u drugom poluvremenu kod gola Škota Arona Hikija.

Adam Marušić je igrao cijeli meč.

Počeo je kao desni bek, a onda se prebacio na lijevu stranu od 58. minuta kada je Manuel Lacari ušao umjesto Eljsida Hisaja.

Posljednjih desetak minuta su gosti igrali i bez isključenog Franćeska Aćerbija, koji će propustiti duel sa Interom nakon reprezentativne pauze.

Lacio i Bolonja sada imaju po 11 bodova nakon sedam kola…