Serija A: Sjajan gol Marušića, Lacio nastavio da sanja Skudeto

Lacio je titulu u Seriji A nakon 20 godina nastavio da sanja pobjedom u Đenovi 3:2.

Marušić, Foto: AFP

Već u drugom minutu sjajno se ubacio Adam Marušić, bukvalno otresao dvojicu fudbalera domaćih i savladao Perina.

Iako je Đenova bila ofanzivnija tokom većeg dijela prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao, a onda na početku nastavka novi šok za domaće pristalice.

Loptu je ispucao Strakoša, Milinković Savić je proslijedio ka Kaisedu, koji je zaustavljen, ali je na pravom mjestu bio Ćiro Imobile i 27. golom u sezoni u Seriji A udvostručio prednost “nebesko-plavih”.

Đenova se u igru vratila prelijepim golom Franćeska Kasate u 57. minutu. Snažnim udarcem zakucao je loptu pod prečku gola Strakoše.

Sve dileme otklonjene su u 71. minutu. Sjajno je slobodan udarac izveo Danilo Kataldi i vratio Rimljanima nedostižna dva gola prednosti.

U finišu utakmice Đenova je ublažila poraz. Nakon što je Lazari igrao rukom u svom kaznenom prostoru dosuđen je penal za “grifone”. Siguran je bio Domeniko Krišito i postavio konačnih 2:3.

Lacio je ovom pobjedom ostao najbliži pratilac ekipi Juventusa, koja ima samo bod više nakon 25 kola.