Srijeda, 24 Aprila, 2024

Serija A: Roma u sudijskoj nadoknadi savladala Speciju, Pelegrini spasio Fonseku

Vučica je slavila 4:3, i to golom Luke Pelegrinija u 92, samo dva minuta pošto su gosti stigli do izjednačenja uz veliku grešku Krisa Smolinga.

Roma je težim putem došla do pobjede nad Specijom, pa je Paulo Fonseka vjerovatno u ovom trenutku sačuvao posao.

”Vučica” je slavila 4:3, i to golom Luke Pelegrinija u 92, samo dva minuta pošto su gosti stigli do izjednačenja uz veliku grešku Krisa Smolinga.

Roma je bila mnogo bolji tim, u 55. minutu je vodila i 3:1 poslije pogodaka Borhe Majorala (dva) i Rika Karsdorpa, činilo se i da grabi ka sigurnom trijumfu jer je nastavila da stvara šanse…

Ali, Specija je odgovorila zahvaljujući greškama odbrane domaćih, u prvom redu Miraša Kumbule i Smolinga, stigla do 3:3, prije nego je Pelegrini ipak donio zaslužena tri boda domaćinu.

Fonseka je bio na udaru prethodnih dana, nakon eliminacije od Specije u Kupu, navodno je i u sukobu sa Edinom Džekom, koji je danas bio na tribinama.

Koliko portugalskom treneru znači ovaj trijumf vidjelo se i po načinu na koji je proslavio pobjedonosni gol kada je otrčao u zagrljaj igračima kod korner zastavice…