Serija A: Petarda Atalante protiv Sasuola, Napoli ubjedljiv

Boginja je u Bergamu slavila 5:1, vodila je 5:0 nakon sat igre - pogađali Sapata (dva puta), Pesina, Gosens i Murijel.

Atalanta je nakon Rome deklasirala i Sasuolo, koji je ne tako davno bio hit Serije A.

”Boginja” je u Bergamu slavila 5:1, vodila je 5:0 nakon sat igre – pogađali Sapata (dva puta), Pesina, Gosens i Murijel.

Sve što su uradili gosti bilo je da ublaže poraz preko Kiriheša.

Ubjedljiv je bio i Napoli, i to na gostovanju Kaljariju.

Tim Đenara Gatuza je pobijedio 4:1, ali nije bilo tako jednostavno kao što govori rezultat.

Zjelinski je bio dvostruki strijelac za “azure”, Kaljari je bio izjednačio pogotkom Žoaa Pedra, ali se igra domaćina raspala kada je isključen Likojanis. Do kraja su mrežu Kaljarija tresli i Losano i Insinje iz penala.

Roma je trijumfovala drugi put zaredom i čuva treće mjesto na tabeli.

”Vučica” je bila bolja od Sampdorije, a za tri boda joj je bio dovoljan gol Džeka dvadesetak minuta prije kraja.

Lacio je protiv Đenove vodio na poluvremenu (strijelac Imobile sa bijele tačke), a u nastavku je imao problema i da sačuva bod.

Đenova je stigla do 1:1 (Destro), imala je i dvije šanse za totalni preokret predvođena fantastičnim Uzbekistancem Šomurodovim, asistentom kod izjednačujućeg gola.

Torino je savladao Parmu (3:0) i prekinuo seriju od osam mečeva bez pobjede, dok je Verona bila bolja od Specije – 1:0.

Golova nije bilo jedino u duelu Fiorentine i Bolonje.