Serija A: Napoli u finišu ostvario trijumf, Lacio lako potiv Parme

Lacio je bio bolji rival, ali je prvu veliku šansu imala Parma preko Kornelijusa u 26. minutu, da bi potom Kajsedo a potom i naš Adam Marušić propustili prilike za ''nebesko-plave''

Lacio je slavio u Parmi 2:0, Napoli je u nadoknadi osvojio Udine – 2:1, dok je Verona identičnim rezultatom na svom terenu savladala Krotone.

Lacio je bio bolji rival, ali je prvu veliku šansu imala Parma preko Kornelijusa u 26. minutu, da bi potom Kajsedo a potom i naš Adam Marušić propustili prilike za “nebesko-plave”.

Ekvadorac je iskoristio tek svoju treću veliku šansu a Lacio je došao do zbira od 28 bodova.

Tri manje od Napolija, koji je 31 bod, baš kao i četvrtoplasirana Atalanta skupio iz 16 utakmica. Gatuzovi izabranici poveli su protiv Udinezea golom Insinjea sa penala u 15. minutu, Kevin Lasanja izjednačio 12 minuta kasnije.

Potom su igrači Udinezea imali bolje prilike protiv oslabljenog gosta, ali nisu iskoristili.

Kaznio ih je Francuz Bakajoko u 90. minutu. To je njegov prvi gol u dresu Napolitanaca.