Serija A: Lacio savladao Atalantu, evrogol Marušića

''Nebesko-plavi'' su poveli već nakon dva minuta i šest sekundi evrogolom crnogorskog reprezentativca Adama Marušića i nakon toga skoro 70 minuta imali potpunu kontrolu meča

Ne može mnogo ekipa da se pohvali da je nadigralo i pobijedilo Atalantu u posljednje dvije godine.

Lacio je uradio i jedno i drugo – slavio je u derbiju kola u Bergamu rezultatom 3:1.

”Nebesko-plavi” su poveli već nakon dva minuta i šest sekundi evrogolom crnogorskog reprezentativca Adama Marušića i nakon toga skoro 70 minuta imali potpunu kontrolu meča.

Stigli su i do 2:0 preko Hoakina Koree početkom nastavka i u tom momentu je bilo jasno da Atalanta teško može da se sačuva poraza.

Imao je Lacio još dvije šanse nakon 2:0, ali je “boginja” smanjila u 78. minutu preko Marija Pašalića.

Ipak, neizvjesnost je kratko trajala, do 82. kada je Lacio iz kontrapada pogodio i treći put.

Strijelac je bio Vedat Murići, kojem je nesebično pogodak poklonio Andrea Pereira.

Napadaču s Kosova je ovo prvi gol u Seriji A…

Kaljari i Sasuolo su remizirali (1:1), Đenova je slavila u Krotoneu 3:0, a radovao se i Udineze na gostovanju Speciji (1:0).