Serija A: Juventus siguran protiv Bolonje

Juve je izjednačen sa Atalantom (36 bodova) na četvrtoj poziciji, ima sedam bodova i meč manje od vodećeg Milana. Bolonja je trinaesta sa 20 bodova

Juventus je pobijedio Bolonju 2:0 u 19. kolu Serije A i smanjio zaostatak za timovima s vrha tabele.

Aktuelni šampion poveo je u 15. minutu, kada je Artur udarcem s distance matirao Skorupskog.

Do kraja poluvremena Juve je propustio nekoliko prilika da duplira prednost – šanse nisu koristili Ronaldo, Bernardeski i Kvadrado.

Uoči odlaska na odmor Bolonja je mogla do izjednčenja, ali je šut Orsolinija završio tik uz desnu stativu.

Gosti su i u nastavku meča prijetili izjednačenjem, Berou i Sansone nisu našli put do mreže Juventusa.

Konačan ishod utakmice postavio je Veston Mekeni u 71. minutu. Amerikanac je bio najbolji u skoku nakon kornera Kvadrada.