Serija A: Imobile vodio Lacio do devete uzastopne pobjede

Devetom uzastopnom pobjedom u Seriji A, Lacio je ostao čvrsto na trećem mjestu tabele, sa tri boda manje od Intera i Juventusa – Rimljani su u Breši slavili 2:1.

Imobile, Foto: Cdm.me

“Nebesko-plavi” su kao i na nekim prethodnim mečevima prvi primili gol. Danas ga je postigao Mario Baloteli i najavio da će možda biti prekinuta serija ekipe Simonea Inzagija.

Međutim, pet minuta prije kraja prvog dijela Ćistana je srušio Kaiseda, skrivio penal i dobio drugi žuti karton.

Sa 11 metara precizan je bio ove sezone sjajni Ćiro Imobile.

Odolijevala je Breša u nastavku, nisu ni napadi Lacija bili sjajni, ali je u prvom minutu nadoknade stigao gol vrijedan tri boda.

Loptu je smireno u mrežu Breše plasirao Ćiro Imobile i stigao do cifre od 19 pogodaka ove sezone u Seriji A.

Lacio je u fantastičnoj seriji, u sljedećem kolu čeka ga derbi protiv ove sezone blijedog Napolija.