SC Derbi namučio Zvezdu u Beogradu

Košarkaši SC Derbi su bili dostojan rival Crvenoj zvezdi, iako se pitanje pobjednika nije postavljalo u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić”.

“Studenti” su izgubili 94:84, to im je 12. poraz u sezoni kojim su i umanjili šanse da se bore za plasman u plej-of.

Zvezda je imala kontrolu i dvocifrenu prednost, da bi Derbi pet i po minuta prije kraja prišao na 77:73, čime je natjerao Dejana Radonjića da pozove minut odmora.

Erik Nil je potom s dvije vezane trojke držao minus pet (81:76, pa 84:79), ali su “crveno-bijeli” strpljivom igrom u napadu odbili nalet ekipe Andreja Žakelja.

Na kraju i došli do ubjedjljivog trijumfa…

Kenan Kamenjaš je sa 20 poena bio najefikasniji u Derbiju, Flečer Megi je upisao 13, Nil 11…

U Zvezdi je dominirao Nikola Kalinić (23), Nikola Ivanović je imao pet koševa.