Sančo dirigovao, Borusija savladala Bajern za trofej Superkupa

Ovo je Borusiji šesto slavlje u superkupu, prvo od 2014. i došli su na samo pobjedu od Bajerna, koji je slavio u posljednja tri navrata

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su njemački Superkup pobjedom nad Bajernom iz Minehna 2:0.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, ali je Borusija često bila u prilikama preko Džejdina Sanča i Paka Alkasera.

Upravo je Alakaser u 48. minutu na asistenciju Sanča doveo “milionere u vođstvo.

Konačnih 2:0 postavio je u 69. minutu Džejdon Sančo, koji je iskoristio izuzetnu brzinu, napravio solo akciju i rutinski matirao Manuela Nojera.

Ovo je Borusiji šesto slavlje u Superkupu, prvo od 2014. i došli su na samo pobjedu od Bajerna, koji je slavio u posljednja tri navrata.