Runi opet na terenu, asistirao u pobjedi Derbija

Legendarni Vejn Runi debitovao je sinoć za ekipu Derbi Kauntija u engleskom Čempionšipu.

Igrač – trener upisao je asistenciju u svom prvom nastupu, a njegov tim je slavio 2:1 protiv Barnslija.

Derbi je poveo u samom finišu prvog poluvremena. Upravo je Runi bio asistent za vodeći gol, a strijelac je bio Džek Mariot.

Barnsli je preko Simosa došao do izjednačenja u 50. minutu, ali je Derbi samo sedam minuta kasnije ponovo stigao do gola. Ovoga puta strijelac je bio Vagorn za konačnih 2:1 i pobjedu svoje ekipe.

Godinu je pobjedom otvorio i Svonsi koji je na svom terenu bio bolji od Čarltona.

Jedini gol na ovom meču postigao je Jan Danda u 14. minutu meča.