Četvrtak, 25 Jula, 2024

Rumunija nokautirala favorizovanu Ukrajinu

Rumuni su bila u podređenom položaju u prvoj trećini meča protiv Ukrajinaca, a onda je fantastičan šut Nikolaja Stančua u 29. minutu završio pod prečkom ukrajinskog gola i nakon toga sve je išlo na vodenicu Rumunije koja je pobijedila sa 3:0.

Ukrajina je u meč protiv Rumunije ušla kao favorit i u prvih pola sata bila bolji rival, ali je nakon fantastičnog gola Stančua doživjela pravi rezultatski brodolom.

Pogriješila je tada odbrana Ukrajine, koja se nepotrebno poigravala ispred svog kaznenog prostora, ponovo se pokazalo kao loš izbor vraćanje lopte golmanu, Lunjin je loptu predao u noge Rumunima, a Stanču iz prve pod prečku poslao u suprotni, desni ugao gola protivnika za 1:0.

Do poluvremena Ukrajina je imala jalovu terensku inicijativu, ali bez konkretnih poteza u završnici akcija.

I kada se očekivala reakcija Ukrajinaca u drugom poluvremenu, uslijedio je novi šok. Rumuni su na svojoj polovini oduzeli loptu Ukrajincima, krenuli u kontranapad i za čas stigli pred kazneni prostor protivnika. Razvan Marin je raspalio po povratnoj lopti i smjestio je sa 25 metara u mrežu Ukrajine za 2:0.

Samo četiri minuta kasnije Man se prošetao kroz šesnaesterac Ukrajine, prošao nekoliko igrača Ukrajine, asistirao Dragušu i u 57. minutu je bilo 3:0.

Nakon toga Ukrajina više nije imala nikakvih šansi da se vrati u meč i izbori više od teškog poraza od 3:0.

U drugom meču grupe E od 18 časova igraju Belgija i Slovačka.