RUKOMET: Hrvatska – Crna Gora 32:19, težak poraz “lavova”, revanš u četvrtak

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Osijeku od Hrvatske 32:19 (17:10), u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj.

foto hrs.hr

Izabranici selektora Dragana Đukića bili su ranopravni samo do polovine prvog poluvremena, kada su posljednji put uspjeli i da izjednače (8:8), kao i da pet minuta kasnije zaostatak svedu na gol (10:9).

Usljedila je serija od 5:0 domaćina za vođstvo od 15:9, koje je na poluvremenu iznosilo sedam golova (17:10).

Domaćin je u 49. stekao prednost od 13, koje je u 56. minutu povisio na rekordnih 14 golova (32:18).

U pobjedničkoj selekciji najefikasniji su bili Zlatko Horvat i Manuel Štrlek sa po šest, dok je gol manje postigao Luka Cindrić.

U crnogorskoj selekciji Nemanja Grbović je postigao četiri, a po gol manje Stefan Čavor i Miloš Božović.

Revanš je na programu 14. juna u Podgorici. Bolji iz dvomeča izboriće plasman na šampionat, koji će biti odigran januara naredne godine.