Romi dva gola prednosti, neriješeno u Lisabonu

Meč je završen 2:2

U prvim utakmicama osmine finala Lige Evrope u jednom od derbija u Lisabonu sastali su se Sporting i Arsenal, meč je završen 2:2.

Poveli su gosti iz Londona u 22. minutu pogotkom Vilijama Salibe. Sporting je izjednačio u 34. minutu, gol glavom postigao je Gonsalo Inasio.

Preokret je uslijedio u 55. minutu, strijelac je bio Paulinjo. Engleski tim izjednaio je sedam minuta kasnije preko Morite.

Ekipa Rome je na Olimpiku dočekala ove sezone odlični Real Sosijedad i stekla dva gola prednosti pred revanš u San Sebastijanu.

Vučica je povela u 13. minutu golom El Šaravija, a do drugog gola stigla je u 87. minutu, preko Kumbule.

U Leverkuzenu je Bajern bio bolji od Ferencvaroša – 2:0. U duelu dva Uniona, iz Berlina i Brisela, viđeno je čak šest golova 3:3.