Srijeda, 24 Aprila, 2024

Rolan Garos: Đoković rutinski protiv Hačanova za četvrtfinale

Najbolji teniser svijeta je savladao Karena Hačanova 6:4, 6:3, 6:3 i izborio plasman u četvrtfinale, gdje čeka pobjednika meča Pablo Karenjo-Busta - Danijel Altmajer

Prvu ozbiljnu prepreku na 124. Rolan Garosu, Novak Đoković je srušio bez mnogo problema.

Đoković, Foto: Rs-lat.sputniknews.com

Najbolji teniser svijeta je savladao Karena Hačanova 6:4, 6:3, 6:3 i izborio plasman u četvrtfinale, gdje čeka pobjednika meča Pablo Karenjo-Busta – Danijel Altmajer.

Srpski as je uzeo brejk u osmom gemu prvog seta, servirao za 1:0, ali je Rus gruzijskog porijekla uzvratio.

Servirao je za 5:5, ali je Nole opet ubacio u višu brzinu, izborio dvije set-lopte, a Hačanov mu dvostrukom servisom greškom poklonio vođstvo od 1:0.

U 2. setu je napravio jedan brejk, a najuzbudljiviji je bio treći – Đoković je vodio 2:0, Hačanov preokrenuo na 3:2 i imao dvije brejk šanse za 4:2.

Nole se izvukao sjajnim dropšotom, a onda iskoristio psihološku prednost i sa dva nova brejka završio meč.