Srijeda, 24 Aprila, 2024

Raspucao se Liverpul, Haland het-trikom lansirao Siti nakon 0:2

Favoriti su upisali pobjede u 4. kolu Premijer lige, a najlakše je bilo Liverpulu koji se radovao prvi put u sezoni.

“Redsi” su dali devet golova Bornmutu (9:0) i reagovali nakon dva remija i poraza od Mančester junajteda u prošlom kolu.

Po dva puta su pogađali Firmino i Dias, upisali su se i Eliot, Aleksander-Arnold, Van Dajk, Mefam (autogol) i Karvaljo.

Ozbiljan zadatak je imao Mančester siti, ali je ponovo pokazao kakva je napadačka mašinerija.

Šampion je gubio 2:0 nakon dvadesetak minuta od Kristal Palasa, a onda mu je 20 minuta nastavka bilo dovoljno za preokret.

Silva je smanjio, Haland preokrenuo, a onda kompletirao het-trik za konačnih 4:2.

Radovao se i Čelsi (2:1), iako je od 28. minuta protiv Lestera imao igrača manje (dva žuta kartona Galagera).

Sterling je bio dvostruki strijelac za “plavce”, poraz gostiju je ublažio Barns.