Petak, 19 Aprila, 2024

Pulišić i Mekeni srušili Meksiko: SAD na vrhu tabele

Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država sa 2:0 su savladali selekciju Meksika u sedmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Sjedinjene Države su preuzele lidersku poziciju na tabeli, pošto su Meksiku nanijele prvi poraz u kvalifikacijama.

Kristijan Pulišić je postigao prvi gol na meču u 74. minutu. Samo pet minuta pošto je ušao u igru. Asistirao je Tomoti Vija, a fudbaler Čelsija je glavom poslao loptu u praznu mrežu.

Prednost domaćih duplirana je u 85. minutu, kada se u strelce upisao Veston Mekeni.

Sjedinjene Države su meč završile sa igračem manje, pošto je Majls Robertson dobio drugi žuti karton u 89. minutu.

Selekcija SAD je na prvom mjestu posle sedam kola sa 14 bodova. Isti broj bodova ima i Meksiko, ali lošiju gol razliku.

Kanada je pobijedila Kostariku 1:0, Panama je bila bolja od Hondurasa 3:2, dok u duelu Salvardora i Jamajke nije bilo pobjednika 1:1.

Prema pravilima, prva tri tima iz grupe će obezbijediti direktno mjesto na Mundijalu, dok će četvrtoplasirana selekcija u baraž.