Srijeda, 24 Aprila, 2024

Prva pobjeda Lacija ove godine

Prvo je Matija Zakanji iskoristio penal, da bi tačku na pobjedu stavio Felipe Anderson.

Lacio je 2022. godinu završio porazom od Juventusa, ove je izgubio od Lećea i remizirao sa Empolijem, a sada je napokon pobijedio.

Rimljani su slavili u Emilija Romanji protiv Sasuola 2:0, a do trijumfa su doši polovima u sudijskoj nadoknadi oba poluvremena.

“Nebesko-plavi” su peti na tabeli, imaju tri boda manje od četvrtoplasiranog Intera, te tri više uz meč više od Atalante i Rome.

Cijeli meč je za Lacio odigrao crnogorski reprezentativac Adam Marušić, imao je i dobru šansu desetak minuta prije kraja kada je šutirao pored gola.