Petak, 29 Marta, 2024

Prva liga CG za odbojkašice: Galeb dobio derbi protiv Akademije, veliki preokret Morače u Budvi

Baranke su sada same na drugoj poziciji na tabeli sa devet pobjeda i dva poraza

U derbiju 11. kola Prve lige Crne Gore za odbojkašice ekipa Galeb Liko Soho Group savladala je u ”Topolici” Akademiju sa 3:1 (25:13, 25:17, 23:25, 25:17) i tako se revanširala za poraz od istog protivnika u prvom dijelu sezone.

Uz to, Baranke su sada same na drugoj poziciji na tabeli sa devet pobjeda i dva poraza (prva je Luka Bar sa skorom 10-1).

Najviše poena za domaće osvojila je Megan Fergus (22), Teodora Čavić je upisala 10, a Natalija Vlaović i Maša Dragojević po devet.

Akademija je pala na 4. mjesto na tabeli sa istim brojem pobjeda i poraza kao Albatros (8-4), s tim da Novljanke imaju bod više.

U taboru ekipe iz Tivta Anja Popović je upisala 13 poena, Kristina Božović 11, a Anastasija Anđelić osam.

Luka Bar nastavlja da melje, pa je sa 3:0 (25:18, 25:10, 25:19) savladala Gimnazijalac. U redovima aktuelnog šampiona i lidera ovogodišnjeg prvenstva Dušanka Petrović je osvojila 13 poena, jedan manje upisala je Mia Martinović, a Iva Pepđonović 10. U kotorskom sastavu najviše poena osvojila je Buze Ozden – devet.

Prva dva seta uzele su odbojkašice Mediterana u meču sa Moračom i izgledalo je da idu ka trećoj pobjedi u sezoni… Ali, tada su se probudile Podgoričanke, dobile tri seta zaredom, od kojih dva na razliku, i na kraju se radosne vratile iz Budve. Morača je slavila sa 3:2 (17:25, 22:25, 26:24, 25:17, 16:14), a u njenim redovima istakle su se Teodora Delić sa 17 poena, Lara Jovović sa 16, Sanja Rudan sa 13 i Sara Globarević sa sedam. U domaćem sastavu kapitenka Vanja Matunović je osvojila čak 32 poena, Jovana Kovačević 17, a Anastasija Kovačević 16.

Osvojen prvi set vjerojatno je pružio istu nadu – da mogu zabilježiti treću pobjedu – i odbojkašicama Budućnost voleja, ali Albatros je brzo došao do svoje igre i opravdao ulogu favorita na gostovanju u Podgorici. Novljanke su slavile rezultatom 3:1 (22:25, 25:13, 25:16, 25:17), prije svega zahvaljujući Anđeli Šćekić, koja je osvojila 21 poen, Milani Samardžić-Pecelj (17 poena), Anđeli Kukobat (16) i Nataliji Obradović (osam). Po 17 poena za Budućnost upisale su Katarina Đurković i Teodora Janjušević.

Jedinstvo nije bilo previše ”gostoljubivo” prema gošćama iz Pljevalja i nije im prepustilo ni set – 3:0 (25:13, 31:29, 25:13). Mileva Magdelinić je opet pokazala zbog čega je kapitenka Bjelopoljki i upisala 22 poena, Milica Radović je osvojila 13, Dragana Rakočević 11, a Isidora Jevrić devet poena. U sastavu Rudara Teodora Leovac je osvojila 14, Tamara Vučetić 12, a Majda Čakar devet poena.