Proslava: Atletiko Mineiro šampion Brazila poslije pola vijeka

Pobjedom protiv Baije 3:2 osigurali su prvo mjesto na kraju sezone. Još tri kola su ostala do kraja, međutim teoretski više nema šanse da neko stigne Atletiko

Fudbaleri Atletiko Mineira osvojili su titulu prvaka Brazila poslije pola vijeka.

Pobjedom protiv Baije 3:2 osigurali su prvo mjesto na kraju sezone.

Još tri kola su ostala do kraja, međutim teoretski više nema šanse da neko stigne Atletiko.

Pobjeda protiv Baije stigla je u samom finišu, pošto su domaći poveli preko Luisa Otavija.

Samo četiri minuta kasnije Žilberto je uvećao na 2:0, ali onda je krenuo gostujući tim.

Za samo pet minuta postigli su gosti tri gola, a prvi Hulk iz penala u 73. minutu.

Minut kasnije iz igre je pogodio i Keno, da bi veliku radost i titulu donio isti igrač drugim golom u 77. minutu.