Preokret Budućnosti protiv Rudara

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede, dok je Dečić osvojio samo bod u 13. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Sutjeska je u Danilovgradu savladala ekipu Iskre 2:1 i sedmim trijumfom, zahvaljujući remiju Dečića, preuzela čelnu poziciju na tabeli.

Zvanični šampion slavio je golovima Tajrona Konrada u 43. i Anta Babića u 45. minutu.

Jedini pogodak za Iskru postigao je Halil Muharemović u 49. minutu.

Budućnost je na Gradskom stadionu u Podgorici, preokretom u drugom poluvremenu, savladala Rudar 2:1.

Vođstvo Rudaru donio je Danin Talović u 14. minutu.

Izjednačio je Marko Mrvaljević u 60, a pobjedu domačinu donio je Stefan Milošević u drugom minutu sudijske nadoknade.

Pobjednika nije bilo ni u duelu lidera do ovog kola, Dečića i Petrovca koji je završen 1:1.

Gosti su poveli golom Nikole Zvrka u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stefan Denković u 52. minutu.

Važne bodove osvojio je tivatski Arsenal, koji je u Baru pobijedio Mornar 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Jovan Dašić u 76. minutu.

U premijernom meču fudbaleri Jedinstvo France pobijedili su juče u Beranama plavsko Jezero 2:0.