Premijerliga: Liverpul slavio u derbiju protiv Junajteda

"Redsi" su nastavili nestvaran niz u ovoj sezoni pošto ni poslije 22. meča ne znaju za poraz

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Mančester Junajted 2:0 u velikom derbiju Engleske.

Van Dajk, Foto: Rezultati.com

“Redsi” su tako nastavili nestvaran niz u ovoj sezoni pošto ni poslije 22. meča ne znaju za poraz.

Protiv Junajteda poveli su golom Virdžila van Dajka u 15. minutu. Aleksander Arnold je upisao još jednu asistenciju.

U prvom poluvremenu izabranici Jirgena Klopa još dva puta su tresli mrežu rivala, ali nijesu golovi priznati nakon konsultacije VAR-a.

Liverpul je bio bolji tim, ali je i Junajted znao da priprijeti. Veliku šansu propustio je Entoni Marsijal, koji je volejom šutirao preko gola sa sedam osam metara.

Konačan rezultat postavio je Mohamed Salah u sudijskoj nadoknadi nakon kontre u koju ga je lansirao golman Alison.

“Redsi” su upisali 21. pobjedu i imaju 16 bodova više i meč manje od Mančester Sitija.