Premijer liga: Siti osvojio Bridž, Aston Vila šokirala Junajted na Old Trafordu

U duelu prvaka Evrope i Engleske trijumfovao je zvanični šampion Premijer lige.

Mančester siti je slavio na terenu Čelsija sa 1:0, a pogodak odluke dao je Gabrijel Žesus u 53. minutu.

Sa 10 igrača iza lopte izašao je Tomas Tuhel čekajući šansu iz kontre.

Siti je kružio oko odbrane Čelsija, a praktično iz prvog udarca u okvir gola obezbijedio tri boda.

Tek nakon toga “plavci” su zaigrali otvorenije, ali nisu imali nijednu pravu šansu, dok je sa druge strane golman Mendi u nekoliko navrata spriječio “građane” da dođu do ubjedljivije pobjede.

Siti se nakon trijumfa izjednačio sa Čelsijem, oba tima imaju po 13 bodova iz šest utakmica.

Mančester junajted je poražen iznenađujuće od Aston Vile na svom terenu 1:0.

Poveli su gosti u 88. minutu pogotkom Kortnija Hausa koji je bio najviši u skoku nakon kornera.

”Đavoli” su imali veliku šansu u završnici, ali jedanaesterac nije iskoristio Bruno Fernandeš.

Portugalac je iz penala šutirao preko gola.