Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Premijer liga: Siti lako smirio stršljenove

Izabranici Pepa Gvardiole brzo su zaboravili poraz od Arsenala u polufinalu FA kupa, te danas na gostovanju Votfordu prikazali odličnu partiju. Bilo je 4:0 za “građane”, koji su golovima Rahima Sterlina stekli sigurnu prednost u prvom poluvremenu

Laka i ubjedljiva pobjeda Mančester Sitija u pretposljednjem kolu Premijer lige.

Sterling, Foto: AFP

Izabranici Pepa Gvardiole brzo su zaboravili poraz od Arsenala u polufinalu FA kupa, te danas na gostovanju Votfordu prikazali odličnu partiju.

Bilo je 4:0 za “građane”, koji su golovima Rahima Sterlina stekli sigurnu prednost u prvom poluvremenu.

Sterling je naprije pogodio u 31. minutu nakon što je zakucao loptu pod prečku domaćeg gola, da bi u 40. matirao Fostera iz odbitka nakon što mu je golman Votforda odbranio penal.

Fil Foden je u 63. povećao prednost Sitija, a konačan ishod postavio je Ejmerik Laport samo tri minuta kasnije.

Drugoplasirani Siti premijerligašku sezonu zaključuje za pet dana utakmicom protiv Noriča.

Votford je i dalje u trci za opstanak. “Stršljenovi” imaju tri boda više i meč više u odnosu na Aston Vilu koja je prva ispod crte.

U posljednjem kolu Votford igra sa Arsenalom.