Premijer liga: Preokret Sitija na Emiratima

Mančester siti je u gostima pobijedio Arsenal 2:1, u prvoj utakmici u Premijer ligi u 2022. godini.

Domaći su poveli u 31. minutu kada je nakon dodavanja Tirnija, Bukajo Saka iz prve pogodio mrežu Edersona.

U nastavku su se stvari promijenile za nekoliko minuta. Najprije je poslije gledanja snimka, sudija ocijenio da je Džaka srušio Bernarda i skrivio penal iz kojeg je Marez izjednačio.

Dva minuta kasnije poslije udarca Sake, loptu je sa gol linije izbacio Ake, da bi odbitak preko nebranjenog gola poslao Matineli.

Uslijedio je i crveni karton za Gabrijela, pa je Arsenal u posljednjih pola sata igrao se desetoricom.

U sudijskoj nadoknadi Rodri je bio snalažljiv pred golom Arsenalu i donio lideru velika tri boda.

Sa mečom više od Čelsija Siti ima devet bodova prednosti na vrhu, dok trećeplasirani Liverpul zaostaje 10 poena.

Arsenal je poražen poslije četiri pobjede u nizu i ostaće na četvrtom mjestu sa 35 bodova.