Srijeda, 24 Aprila, 2024

Premijer liga: Liverpul u nadoknadi slavio protiv Volfsa, Njukasl konačno trijumfovao

''Redsi'' su preskočili Čelsi i Mančester siti, s tim što ''građani'' tek treba da odigraju meč 15. kola - sastaće se sa Votfordom od 18.30

Liverpul je u 94. minutu krunisao dominaciju u Vulverhemptonu. Divok Origi je zatresao mrežu ”vukova” i donio prvo mjesto u Premijer ligi.

”Redsi” su preskočili Čelsi i Mančester siti, s tim što ”građani” tek treba da odigraju meč 15. kola – sastaće se sa Votfordom od 18.30.

Tim Jirgena Klopa je imao mnogo šansi – do gola nisu mogli Sadio Mane, Mohamed Salah, ni Diogo Žota, koji se obrukao u 60. minutu.

A onda, u sudijskoj nadoknadi, Salah je pobjegao protivniku po desnoj strani, uposlio Origija koji je iz peterca zatresao mrežu…

A nakon 14 utakmica bez trijumfa se radovao Njukasl – savladao je Barnli na ”Sent Džejms parku” 1:0 golom Kaluma Vilsona.

Pobjednika nije bilo u duelu Sautemptona i Brajtona – 1:1.

Gosti su do remija stigli u 98. minutu, strijelac je bio Mope.