Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Premijer liga: Lester nadigrao Junajted, Siti siguran

Navikao je Mančester junajted navijače na svakakve preokrete na gostovanjima u Premijer ligi, ali u Lesteru nije imao šansi, iako je desetak minuta prije kraja u džepu imao makar bod.

Ne, nije ovo bio dan u kojem je Ole Gunar Solskjer mogao da se provuče – “lisice” su stvorile mnogo šansi, na kraju zasluženo i slavile 4:2.

”Đavoli” su vodili (evrogol Mejsona Grinvuda), a Lester nastavio da igra fudbal.

Golčinom je izjednačio Juri Tilemans, a preokret 12 minuta prije kraja donio Džaglar Sojundžu.

Već u 83. je poravnao Markus Rašford, da bi svega 54 sekunde kasnije Džejmi Vardi na čudesan način vratio prednost – na pas Ajosea Peresa je desnom spošnjom poslao loptu u dalji ugao Davida de Hee.

Od tog šoka se Junajted nije oporavio, pa je potom put do mreže našao i Patson Daka.

Junajtedu je ovo drugi poraz u sezoni, ali i prvi na gostovanjima u šampionatu još od 19. januara prošle godine i duela sa Liverpulom.

Mančester siti je bez problema savladao Barnli 2:0 (golovi Bernarda Silve i Kevina de Brujnea), a spektakularan preokret je viđen u Birmingemu.

Vulverhempton je, naime, slavio 3:2, iako je u 69. minutu Aston Vila vodila 2:0.

Defanzivci Romen Sais i Konor Koudi, pa Ruben Neveš lansirali su “vukove” ka trijumfu.

Sautempton je bio bolji od Lidsa (1:0), a pogodaka nije bilo u duelu Noriča i Brajtona.