Premijer liga: Foden donio trijumf Sitiju protiv Brajtona, Sterling promašio penal

Fudbaleri Mančester sitija savladali su večeras Brajton 1:0 u 18. kolu Premijer lige.

Gol odluke viđen je u 44 minutu – Kevin De Brujne je asistirao Filu Fodenu, mladi igrač se oslobodio čuvara i savladao Sančesa.

Siti je, očekivano, napadao, imao više loptu u posjedu, stvarao šanse, ali je na kraju ostalo 1:0. Rezultat je mogao da bude drugačiji da je Rahim Sterling pogodio penal – u 92. minutu šutirao je preko gola. Prethodno je u šesnaestercu oboren De Brujne.

Nakon večerašnje pobjede, Siti je vezao sedam trijumfa u svim takmičenjima.

Tim Pepa Gvardiole je treći na tabeli Premijer lige sa 32 boda, dok je Brajton 17. sa 14 poena.

Siti u narednom kolu dočekuje Kristal Palas, Brajton gostuje Lidsu.