Premijer liga: Everton prekinuo post protiv Čelsija na Gudisonu

Smjena Marka Silve urodila je plodom. Everton je prekinuo niz od tri uzastopna poraza i u 16. kolu Premijer lige na Gudisonu savladao Čelsi sa 3:1.

Everton, Foto: Cdm.me

Tim Dankana Fergusona konačno je odigrao u skladu sa igračkim potencijalom, pa današnji trijumf može biti najava boljih dana za popularne “karamele”.

Everton je sjajno otvorio duel i već u petom minutu preko Ričarlisona poveo sa 1:0.

Početkom nastavka Kalvert Luin je duplirao prednost domaćih, ali je ubrzo Kovačić vratio nadu Čelsiju u povoljan ishod.

Ipak, da ne bude dileme do kraja pobrinuo se Kalvert Luin novim pogotkom, igrao se 84. minut.

Everton je petom pobjedom u sezoni pobjegao iz zone ispadanja i sa 17 bodova zauzima 14. poziciju na tabeli. Čelsi će ostati na četvrtom mjestu sa 29.