Petak, 19 Aprila, 2024

Premijer liga: Dva brza gola Arsenala za pobjedu, novi poraz Fulama

Arsenal je zabeležio treću pobjedu u sezoni. Šefild je poražen četvrti put

Sa dva brza gola u drugom poluvremenu fudbaleri Arsenala došli su do pobjede 2:1 nad Šefild Junajtedom u četvrtom kolu Premijer lige.

Saka, Foto: AFP

Arsenal je dominirao i tokom prvog poluvremena, imao je čak 73 odsto vremena loptu u nogama, ali nijedan od četiri šuta ka golu Šefilda nije zatresao mrežu gostiju.

Ekipa Mikela Artete je imala inicijativu i u drugom djelu utakmice, tokom kojeg su ova šuta ijzavršila u golu. Prednost ‘tobdžijama’ doneo je Bakaju Saka, koji je odlično reagovao posle centaršuta Ektora Beljerina u 61. minutu.

Već u 64. je bilo 2:0. Nikolas Pepe je primio loptu od Beljerina i smestio je u gol rivala.

Šefild je zaigrao nešto agresivnije u nastavku, pa su u 83. smanjili zaostatak. Precizan je bio Dejvid Mekgoldrik.

Arsenal je zabeležio treću pobjedu u sezoni. Šefild je poražen četvrti put.

Vulverhempton je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Fulam.

Veliku šansu domaći su imali već u 28. minutu, ali je šut Nelsona Semeda odbranjen.

Do gola koji im je donio pobjedu Vulvsi su došli u 56. minutu. Precizan je bio Pedro Neto, koji je pokupio odbijenu loptu i sa ruba šesnaesterca je poslao u gol.

Imao je Fulam dobru priliku da izjednači u 74, ali je šuta Abubakara Kamare odbranio Ruj Patrisio.

Vulvsi su ostvarili drugu pobjedu, dok je Fulam poražen četvrti put.