Premijer liga: Čelsi u nadoknadi ispustio pobjedu

Fudbaleri Čelsija i Sautemptona igrali su neriješeno 3:3 u utakmici 5. kola Premijer lige.

Vestergard, Foto: AFP

Londonski klub imao je pobjedu u džepu, međutim da cio plijen ne pripadne domaćinu pobrinuo se Janik Vestergard.

Danac je u 92. minutu šokirao četu Frenka Lamparda, koja je nakon pola sata igre imala ubjedljivih 2:0 golovima Tima Vernera.

Sautempton je smanjio u finišu prvog dijela preko Danija Ingsa, da bi golom Čea Adamsa došao do izjednačenja rezultata.

Kai Haverc je u 59. minutu vratio prednost “plavcima”, da bi na kraju Vestergard postavio konačan ishod.

Čelsi je sada šesti na tabeli sa osam bodova, Sautempton sa bodom manje zauzima deseto mjesto.