Srijeda, 24 Aprila, 2024

Premijer liga: Arsenal ubjedljivo startovao novu sezonu, Vilijan pokazao klasu

"Tobdžije" su dobro počele sezonu, najavili dobru priču, ali o njihovim kvalitetima i mogućnostima je rano da se priča, jer je Fulam bio daleko od elitnog nivoa

Premijer liga – izdanje 2020/21 – počela je ubjedljivom pobjedom Arsenala nad povratnikom Fulamom u gostima 3:0.

Vilijan i Obamejang, Foto: Reuters

“Tobdžije” su dobro počele sezonu, najavili dobru priču, ali o njihovim kvalitetima i mogućnostima je rano da se priča, jer je Fulam bio daleko od elitnog nivoa.

Ono što je jasno – na igru Arsenala veliki uticaj imaće Vilijan, pojačanje iz Čelsija, koji je upisao tri asistencije na debiju u novom timu. Brazilac je mogao i da se upiše u strijelce, ali je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Meč će pamtiti i drugi novi igrač – Gabrijel Magaljaeš, koji je došao iz Lila.

Nakon što je Lakazet pogodio za vođstvo u osmom minutu iz gužve pred golom Fulama, Gabrijel je nakon kornera, početkom drugog dijela, povisio na 2:0.

Treći gol djelo je Pjera Emerika Obamejanga, koji je u 57. minutu, nakon brze akcije efektno pogodio gornji lijevi ugao.